Өз ісіңнің білгірі һәм шебері атану үшін жақсы жұмыс істеп, жетік білуге ұмтылу керек Адамға ең бірінші білім емес, тәрбие керек. Тәрбиесіз берілген білім адамзаттың қас жауы Тәрбиелеу дегеніміз — адамның бойына білімге негізделген этикалық құндылықтар мен өнер қуатын дарыту.  Әбу Насыр Әл-Фараби Педагогикалық жұмыстағы шешуші нәрсе – ең жақсы оқыту әдістерін таба білуде Мен үшін жақсы мұғалім бәрінен де артық, өйткені мұғалім мектептің жүрегі Оқыту процесінде қалай болса солай оқытпай - ғылым, білім беру жүйесі сақталу керек.  Ыбырай Алтынсарин Өзіңе сен, өзіңді алып шығар, Еңбегің мен ақылың екі жақтап Үш-ақ нәрсе адамның қасиеті: Ыстық қайрат, Нұрлы ақыл, Жылы жүрек Тегінде адам баласы адам баласынан ақыл, ғылым, ар, мінез деген нәрселермен озады.  Абай Құнанбаев

Басты бет / ФАКУЛЬТЕТТЕР / «Шығармашылық мамандықтар» факультеті / «ШЫҒАРМАШЫЛЫҚ МАМАНДЫҚТАР» КАФЕДРАСЫ

«ШЫҒАРМАШЫЛЫҚ МАМАНДЫҚТАР» КАФЕДРАСЫ

Джекенов  Пахыт  Сулейманұлы

1959  жылдың   20  қаңтарында,  Жамбыл облысы, Жамбыл  қаласында өмірге келген.  Ұлты  - қазақ.

1967- 1977 ж.ж. Бауман  атындағы  № 31 орта  мектебінде  орта  білім  алған.  1977- 1981 ж.ж. аралығында   Жамбыл  педогикалық   институты  «Физика   және математика»  факультетінің  «Математика»  мамандығы  бойынша  оқыған.  1981 жылы «Динамо»  спорттық   ұйымында   спорт  бойынша  нұсқаушы  қызметін атқарған.

1983 -1995 ж.ж.  аралығында   түрлі  қызметтерде:  Жамбыл   педагогикалық  институты  «Дене   шынықтыру»  кафедрасының   оқу  шебері,  Ровный   мектебінің «Дене  шынықтыру»  пәні  мұғалімі,  Жамбыл  педагогикалық   институты  «Дене  шынықтыру»  кафедрасының  оқытушысы  кызметінде  жұмыс  істеген.

1988 жылы  Қазақ  дене  шынықтыру   институтының  «Педагогика» факультетінде   кәсіби  жоғарғы  білім   алған.   1990 – 1992 ж.ж.  аралығында  Мәскеу  облыстық  мемлекеттік   дене  шынықтыру  аспирантурасында   оқыған.

1995- 1996  оқу  жылында   Жамбыл   педагогикалық  институты  «Дене  шынықтыру»  факультеті   деканының    орынбасары     қызметін     атқарған.  1996 – 2004 жылдар аралығы   М.Х.  Дулати    атындағы   Тараз   мемлекеттік     университеті «Дене  шынықтыру  ілімі  мен  әдістемесі»  кафедрасының   меңгерушісі   қызметін  атқарған.    2004 - 2008 ж.ж.  Тараз  мемлекеттік   педагогикалық  институты  «Дене  шынықтыру  ілімі  мен  әдістемесі»  кафедрасының   меңгерушісі    болған.  2009 – 2010 ж.ж  аралығы  Х.А. Яссауи  атындағы  Тараз  институты  «Спорттық   және  әскери  пәндер»  кафедрасының   меңгерушісі. 2010 жылдың  қыркүйек   айынан  2014 жылдың тамыз айына деійн Тараз  педагогикалық  институты  «Дене  шынықтыру  ілімі  мен  әдістемесі»  кафедрасының   меңгерушісі   қызметін атқарған.   2014 жылдың 16  қырқүйек  айынан  4 мамырға дейін «дене тәрбиесі ілімі мен әдістемесі» кафедрасында доцент қызметін атқардым. 2014 жылдың   4 мамырынан бастап ТарМУ- дың «Дене тәрбиесі» кафедрасының кафедра менгерушісі міндетін атқарған.

2007 жылдан   бастап Қазақстан   Республикасының    құрметті   спорт   қайраткері атағына ие болған. 2008 жылдың 22 желтоқсанында Мемлекеттік аттестаттау  комиссиясының   шешімімен  «Педагогика»  мамандығы  бойынша  ЖАК  доцент атағы  берілді. 2011 жылы «Дене  шынықтыру  мен  спортты   дамытуға  қөп  үлес қосқаны үшін» атағын алдым. ҚР  туризм   және  спорт  министрлігі, ҚР Білім және ғылым    министрлігінің   алғыс  хаттарымен  сонымен қатар   Дене  шынықтыру  және  спорт  бойынша   ұлттық  ғылыми  -  тәжірибелік  орталығының  «Алтын» төсбелгісімен марапатталған.

Ғылым жолында 135 ғылыми жұмыстар жариялған, оның ішінде:  20

оқу  құралы,   70 - дан   аса   ғылыми   мақалалар,   оның   12-сі  ҚР Білім   және ғылым министірлігінің    жоғары  аттестаттау  комиссиясының   басылымдарына   ұсынылған, 46 әдістемелік нұсқау .

Уразова Гульмира

Мұратбекқызы