Өз ісіңнің білгірі һәм шебері атану үшін жақсы жұмыс істеп, жетік білуге ұмтылу керек Адамға ең бірінші білім емес, тәрбие керек. Тәрбиесіз берілген білім адамзаттың қас жауы Тәрбиелеу дегеніміз — адамның бойына білімге негізделген этикалық құндылықтар мен өнер қуатын дарыту.  Әбу Насыр Әл-Фараби Педагогикалық жұмыстағы шешуші нәрсе – ең жақсы оқыту әдістерін таба білуде Мен үшін жақсы мұғалім бәрінен де артық, өйткені мұғалім мектептің жүрегі Оқыту процесінде қалай болса солай оқытпай - ғылым, білім беру жүйесі сақталу керек.  Ыбырай Алтынсарин Өзіңе сен, өзіңді алып шығар, Еңбегің мен ақылың екі жақтап Үш-ақ нәрсе адамның қасиеті: Ыстық қайрат, Нұрлы ақыл, Жылы жүрек Тегінде адам баласы адам баласынан ақыл, ғылым, ар, мінез деген нәрселермен озады.  Абай Құнанбаев

Басты бет / ФАКУЛЬТЕТТЕР / «ЖАРАТЫЛЫСТАНУ» ФАКУЛЬТЕТІ / «АҚПАРАТТЫ-КОММУНИКАТИВТІК ТЕХНОЛОГИЯЛАР» КАФЕДРАСЫ

«АҚПАРАТТЫ-КОММУНИКАТИВТІК ТЕХНОЛОГИЯЛАР» КАФЕДРАСЫ

Онгарбаева Марал Буркитбаевна

Педагогика ғылымдарының кандидаты, Онгарбаева М.Б. 1968 ж. Қарағанды облысы, Шет ауданы, Ақсу-Аюлы ауылында дүниеге келген.

1991 жылы Абай атындағы Қазақ мемлекеттік педагогикалық университетін «Математика және информатика» мамандығы бойынша бітіріп, еңбек жолын Жамбыл облысы, Шу ауданы, Панфилов атындағы орта мектепте математика мұғалімі болып бастаған.
 1998-2002 жылдары М.Х.Дулати атындағы Тараз мемлекеттік университетінде «Тіршілік әрекетінің қауіпсіздігі» кафедрасының оқытушысы, аға оқытушысы қызметтерін атқарған.
 2002 жылы Абай атындағы Алматы мемлекеттік университетінде 13.00.02 – "Оқыту және тәрбиелеу теориясы мен әдістемесі" (математика) мамандығы бойынша кандидаттық диссертация қорғаған.
 2003-2010 жылдары А.Ясауи атындағы Халықаралық қазақ-түрік университеті, Тараз институтында «Математика және информатика» кафедрасының доцент м.а., кафедра меңгерушісі қызметтерін атқарған.
 2010-2015 жылдары Тараз инновациялық-гуманитарлық университетінде «Математика және есептеу техникасы» кафедрасының меңгерушісі қызметін атқарған.
 2015-2017 жылдары «Математика және есептеу техникасы» кафедрасының доцент міндетін атқарушы, 2017 жылдың қыркүйек айынан бастап «Ақпаратты-коммуникативтік технологиялар» кафедрасының меңгерушісі болып қызмет атқарып келеді.
 М.Б.Онгарбаева білімді ақпараттандыру мәселелері, математиканы және информатиканы оқыту әдістемесі, жоғары мектеп педагогикасы салалары бойынша 40-тан астам ғылыми, әдістемелік мақалалардың, 3 оқу және оқу-әдістемелік құралдардың авторы. Біршама ғылыми-зерттеу жұмыстарының нәтижелері шетелдік басылымдарда жарияланған.
 М.Б.Онгарбаева білім беру жүйесіндегі еңбегі үшін ҚР Білім және Ғылым Министрлігінің Құрмет грамотасымен және «Ауыл» партиясының Құрмет грамотасымен марапатталған.

Аязбаев Талғатбек

Лесбекович