Өз ісіңнің білгірі һәм шебері атану үшін жақсы жұмыс істеп, жетік білуге ұмтылу керек Адамға ең бірінші білім емес, тәрбие керек. Тәрбиесіз берілген білім адамзаттың қас жауы Тәрбиелеу дегеніміз — адамның бойына білімге негізделген этикалық құндылықтар мен өнер қуатын дарыту.  Әбу Насыр Әл-Фараби Педагогикалық жұмыстағы шешуші нәрсе – ең жақсы оқыту әдістерін таба білуде Мен үшін жақсы мұғалім бәрінен де артық, өйткені мұғалім мектептің жүрегі Оқыту процесінде қалай болса солай оқытпай - ғылым, білім беру жүйесі сақталу керек.  Ыбырай Алтынсарин Өзіңе сен, өзіңді алып шығар, Еңбегің мен ақылың екі жақтап Үш-ақ нәрсе адамның қасиеті: Ыстық қайрат, Нұрлы ақыл, Жылы жүрек Тегінде адам баласы адам баласынан ақыл, ғылым, ар, мінез деген нәрселермен озады.  Абай Құнанбаев

Басты бет / ФАКУЛЬТЕТТЕР / «ЖАРАТЫЛЫСТАНУ» ФАКУЛЬТЕТІ / «СТАНДАРТТАУ ЖӘНЕ ВЕТЕРИНАРЛЫҚ САНИТАРИЯ » КАФЕДРАСЫ

«СТАНДАРТТАУ ЖӘНЕ ВЕТЕРИНАРЛЫҚ САНИТАРИЯ » КАФЕДРАСЫ

Маликтаева Пернекүл Маликтайқызы

«Стандарттау және ветеринарлық санитария» кафедрасының меңгерушісі,  т.ғ.к., АМА профессоры.

Маликтаева Пернекүл Маликтайқызы 2000 жылы М.Х.Дулати атындағы Тараз мемлекеттік университетінің «Нан, тәтті тағам, макарон өнімдері және тамақ концентраттары» бойынша мамандығын үздік бағамен бітірді.

Еңбек өтілі.
 Еңбек жолын 2001 жылы М.Х. Дулати атындағы Тараз Мемлекеттік университетінің «Еңбекті қорғау және өмір тіршілік әрекетінің қауіпсіздігі» кафедрасында оқытушылық қызметінен бастады. 2001-2005 ж.ж. аралығында М.Х.Дулати атындағы Тараз Мемлекеттік университетіндегі 05.18.12 «Тамақ өнімдерінің процесстері мен аппараттары» мамандығы бойынша аспирантурасының күндізгі бөлімінде оқыды. 2008 жылы 28 маусымда Алматы технологиялық университетінде «Обоснование параметров процесса таблетирования национального кисломолочного напитка на основе зернового сырья» тақырыбы бойынша ғылыми жұмысын қорғады. 2008 жылы 27 қарашадағы (№12 хаттама).  ҚР Білім және ғылым министрлігінің білім және ғылым саласындағы бақылау комитетінің шешімімен "Техника ғылымдарының кандидаты" ғылыми дәрежесі берілді. 2013 жылы Павлодар қ. Аймақтық Менеджмент академиясының төралқа шешімімен  (№2 хаттама, 27.02.2013 жыл) қауымдастырылған профессор академиялық дәрежесі берілді.
 2005 жылдан А.Ясауи атындағы ХҚТУ Тараз институтының «Ғылыми - өндірістік цехта» ғылыми қызметкер қызметін, ал 2008 жылдан Тараз инновациялық-гуманитарлық университеті «Стандарттау және сертификаттау» кафедрасында доцент қызметін атқарды.
 2017 жылдан бастап «Стандарттау және ветеринарлық санитария» кафедрасының меңгерушісі қызметін атқаруда.
  Басылымдар:
Қазіргі уақытқа дейін 70 ғылыми мақаланың, 2 оқулық, 2 оқу құралының және 2 инновациялық патенттің авторы, сонымен қатар 4 ғылыми жұмыс нәтижелері Тараз инновациялық гуманитарлық университетінің оқу процесіне енгізілді және 5 жұмыс өндіріс процесіне енгізілді.
Ғылыми еңбектер:
1. "Сапа менеджменті жүйелерінің негіздері" оқулық. Алматы «Эверо» баспаханасы 2014 160 б.
2. "Модульдік оқытудың мақсаттары мен міндеттері "Fundamental and applied science-2015" of XI international research and practice conference №9 Англия 59-61;
3. "Расчеты и анализ уровня загрязнюящих веществ, выбрасываемых в окружающую среду" Актуальные научные исследования в современном мире: XXI Международный науч. Конф. Сборник научных трудов выпуск 1(21) Часть 3 стр. Переяслав-Хмельницкий 26-27 январь 2017 ст. 132-138
Біліктілік көтеру:
ҚР инвестициялар және даму министрлігі Техикалық реттеу және метрология комитетінің «Техникалық реттеу, метрология және менеджмент жүйелері саласындағы қызметкерлерді даярлау және біліктілігін арттыру», «Кәсіпорындарда менеджмент жүйелерін енгізу», «Менеджмент жүйелерін кәсіпорындарда енгізу» және т.с.с. сертификаттарын алған.

Саржанова Кулдана

Шаяхметқызы