Главная / Медиа / Новости / "Қатты дене физикасы" және "Конденсацияланған күй физикасы"

"Қатты дене физикасы" және "Конденсацияланған күй физикасы"

Шерхан Мұртаза атындағы Халықаралық Тараз Инновациялық Институты "Жаратылыстану " факультеті "Жаратылыстану мамандықтары" кафедрасының "6В05302-Физика" білім беру бағдарламасының асс.профессоры, ф.-м.ғ.к., С.Т.Тамаев және PhD докторы А.Ж.Омарова “Қатты дене физикасы” және “Конденсацияланған күй физикасы” пәндері бойынша Физ-20-1 тобының студенттерімен М.Х.Дулати атындағы Тараз өңірлік университетінің зертханасына шолу жасады.

Онда студенттер гидравликалық пресс, электронды микоскоп және қатты денелерді өңдеуде пайдаланатын құралдардың құрылысы мен жұмыс істеу принциптерімен, сонымен қатар, металлдардың құрылысын анықтаудың жолдарымен танысып, теориялық білімдерімен байланыстырды. Қатты дененің механикалық қасиетін түсіндіретін Гук заңының орындалуын тікелей көріп, нәтижелерін жазып алды.