Главная / Медиа / Новости / Өлке өркениеті

Өлке өркениеті

Халықаралық Тараз  инновациялық институтының «Шығармашылық мамандықтар» факультеті ақын Жамбыл Жабаевтың 175-жылдық мерей тойына арналған ІІ-дәстүрлі облыстық «Өлке өркениеті» тақырыбында жас суретші-шеберлер байқауын өткізді. Байқауды өткізудің мақсаты, жас суретші-шеберлердің ой зердесімен, көзімен, туған жердің табиғатын, өркениеттік сипатын бейнелеу, талантты жастардың әсемдікті көркемдеп сезіне білу ерекшеліктерін танытып, олардың шығармашылық бастамасына қолдау көрсету болды. Байқауға 17-19 жас аралығындағы мектеп,  арнаулы орта және жоғары білім беру мекемесінің білім алушылары жас ерекшелігіне байланысты екі топқа  бөлініп 14-16 жас және 17-19 жас аралығында қатысты. Байқауға бейнелеу өнерінің салалары живопись, графика, мүсін, қолданбалы қолөнер, көркем фото, дизайн және үздік үй тапсырмасы номинациялары бойынша қала, аудан мектептерінің оқушылары  мен ЖОО-ның студенттері қатысып, жүлделі  орындар және сертификаттармен, жетекшілері алғыс хаттармен  марапатталды.  Аталған жүлделі орындардың номинациясы бойынша ҚР суретшілер одағының мүшесі М.М Егизеков. марапаттады.
Сонымен қатар байқауға Халықаралық Тараз инновациялық институтының  «Көркем еңбек және сызу» мамандығының бітіруші 4 курс  студенті, «Ажур» шығармашылық студиясының  көркем өнер жетекшісі Ахметова Наргиза балалардың шығармашылық  жұмыстарының көрмесін көпшілік  назарына таныстырды.