Ш.МҰРТАЗА АТЫНДАҒЫ ХАЛЫҚАРАЛЫҚ
ТАРАЗ ИННОВАЦИЯЛЫҚ ИНСТИТУТЫ

Басты бет / Медиа / Жаңалықтар / Ұрпақтар сабақтастығы: Махметғали Сарыбеков жастармен кездесті

Ұрпақтар сабақтастығы: Махметғали Сарыбеков жастармен кездесті

Шерхан Мұртаза атындағы Халықаралық Тараз инновациялық институтының ректоры, Қазақстанның Еңбек сіңірген қайраткері, педагогика ғылымдарының докторы, профессор Махметғали Сарыбеков Жамбыл өңірінің жастары және ардагерлермен маңызды кездесу өткізді. Бұл іс-шараны облыстық ардагерлер кеңесі ұйымдастырды, және ол ардагерлер үйінде өтті. Кездесу ұрпақтар арасындағы сабақтастықты қалыптастыру және жастардың патриоттық санасын дамыту мақсатында ұйымдастырылған болатын.

Кездесудің негізгі мақсаты

Кездесу барысында Махметғали Нұрғалиұлы жастарға өз өмір жолы, кәсіби тәжірибесі және патриоттық құндылықтар жайында ой бөлісті. Әсіресе, жастарға қоғам алдындағы жауапкершілік, білімге ұмтылу, және болашаққа деген сенімнің маңызды екендігін атап өтті.

“Еліміздің жарқын болашағы – біздің жастарымыздың қолында. Олардың патриоттық сезімін нығайту және азаматтық белсенділіктерін арттыру біздің басты мақсатымыз болуы керек,” – деп атап өтті Махметғали Сарыбеков.

Ұрпақтар арасындағы байланыс

Жастардан бөлек, кездесуге облыстық ардагерлер кеңесінің мүшелері де қатысты. Ардагерлер жастарға өз тәжірибелерімен бөлісіп, ақыл-кеңес берді. Осындай іс-шаралар жастар мен ардагерлер арасындағы тығыз қарым-қатынасты нығайтып, ұрпақтар сабақтастығын сақтау үшін ерекше маңызға ие. Ардагерлер өздерінің өмірлік тәжірибелерін жеткізе отырып, жастарды қоғамға қызмет етуге, ел болашағына үлес қосуға шақырды.

Патриоттық тәрбие және жауапкершілік

Іс-шарада патриотизм тақырыбы ерекше орын алды. Кездесу барысында жастардың қоғамдағы рөлі, жауапкершілігі және елге қызмет ету жайлы пікірталас өтті. Осындай кездесулер жастардың елге деген сүйіспеншілігін арттыруға және олардың өмірлік ұстанымдарын қалыптастыруға ықпал етеді.

Ардагерлердің өмірлік тәжірибесі мен Махметғали Сарыбековтің патриоттық ұстанымдары жастар үшін тамаша үлгі бола алады.

Қорытынды

Бұл кездесу тек жастардың рухани дамуына ғана емес, олардың азаматтық позициясын нығайтуға да ықпал етті. Ұрпақтар сабақтастығын қалыптастыру, жастарға патриоттық тәрбие беру сияқты тақырыптар қоғамымыздың дамуындағы маңызды қадамдардың бірі болып табылады. Мұндай іс-шаралар жастардың өз күшіне сенуіне және олардың қоғамның белсенді мүшелері ретінде дамуына үлкен әсер береді.

Кездесу соңында жастар мен ардагерлер естелікке суретке түсіп, алдағы уақытта да осындай шараларды жалғастыру керектігі жайлы ортақ пікірге келді.