Басты бет / Медиа / Жаңалықтар / Әскери есепке алуды ұйымдастыру және оның мақсаты

Әскери есепке алуды ұйымдастыру және оның мақсаты

2022 жылдың 2 ақпанында "Халықаралық Тараз инновациялық институтының "Шығармашылық мамандықтар" факультеті "Бастапқы әскери дайындық және шығармашылық мамандықтар" кафедрасының бастапқы әскери дайындық мамандығының 1-ші курс студенттері   аға оқытушы подполковник А.О. Истанбековтың басшылығымен "Әскери есепке алуды ұйымдастыру және оның мақсаты" тақырыбы бойынша қалалық қорғаныс ісі жөніндегі департаментте (қалалық әскери комиссариат) практика өткізді. Тәжірибе барысында 6 оқу сұрағы зерделенді:
1.Қорғаныс істері жөніндегі офицерге сабаққа дайындығы туралы баяндама 2.Ұйымдастыру және азаматтарды әскери қызметке шақыруды өткізу 3.Азаматтарды тіркеу және оларды әскери қызметке шақыру кезінде медициналық комиссия жүргізу тәртібі 4.Жұмылдыру бойынша, соғыс уақыты кезінде шақыруды ұйымдастыру және өткізу тәртібі.
5.  Әскердегі қызметтен кейін есепке қоюды ұйымдастыру тәртібі
6. ЖОО-ны бітіргеннен кейін келісімшарт бойынша қызметке кіру