Басты бет / Медиа / Жаңалықтар / 751 жылғы Атлах шайқасы: Таң империясы құрамындағы түрік әскерлері

751 жылғы Атлах шайқасы: Таң империясы құрамындағы түрік әскерлері

Ш.Мұртаза атындағы Халықаралық Тараз Инновациялық Институты «Тарих және география» кафедрасының ұйымдастыруымен 2023 жылдың 3 сәуірінде «751 жылғы Атлах шайқасы: Таң империясы құрамындағы түрік әскерлері» атты дөңгелек үстел өткізілді. Іс-шараға тарих білім бағадарламасы студенттері және «Тарих және география» кафедрасының профессор-оқытушылар құрамы қатысты.

Дөңгелек үстел барысында 751 жылы Талас өзені бойында болған Аббасидтер халифаты мен Таң мемлекеті арасындағы ірі шайқасының себептері мен оның өңірдің кейінгі тарихына әсері талқыға салынды. Студенттер тақырып аясында дайындаған өздерінің баяндамаларын таныстырды.