Ш.МҰРТАЗА АТЫНДАҒЫ ХАЛЫҚАРАЛЫҚ
ТАРАЗ ИННОВАЦИЯЛЫҚ ИНСТИТУТЫ

Басты бет / Медиа / Жаңалықтар / «Қазақ әдебиетінің ақсұңқары» атты мерекелік әдеби кеш өткізілді

«Қазақ әдебиетінің ақсұңқары» атты мерекелік әдеби кеш өткізілді

Ағымдағы жылдың 15 қазанында Шерхан Мұртаза атындағы Халықаралық Тараз Инновациялық институтының Ақпараттық-кітапханалық орталығының №4 оқу залында қазақ ақыны, жазушы, драматург, мемлекет қайраткері Сәкен Сейфуллиннің 130 жылдығына арналған әдеби-мәдени кеш өтті. Бұл шараның негізгі мақсаты – Сәкен Сейфуллиннің қазақ әдебиеті мен мәдениетіне қосқан зор үлесін, оның шығармашылығындағы ұлтжандылық пен отансүйгіштікті дәріптеп, студенттерге оның өмір жолы мен әдеби мұрасын таныстыру болды.

Шараға институттың профессор-оқытушылар құрамы мен студенттері, сондай-ақ жергілікті ақын-жазушылар мен зиялы қауым өкілдері қатысты. Кеш барысында Сәкен Сейфуллиннің өмірі мен шығармашылық жолы туралы арнайы бейнефильм көрсетіліп, студенттер ақынның өлеңдерін нақышына келтіре орындады. Олардың қатарында «Тау ішінде», «Көкшетау» сынды атақты өлеңдер мен әндер орындалды.

Сонымен қатар, студенттер арасында «Тапқырлар алаңы» атты викториналық сайыс ұйымдастырылып, жеңімпаздарға арнайы сыйлықтар табысталды. Бұл ойын қатысушылардың әдебиетке деген қызығушылығын арттырып қана қоймай, олардың білімдерін сынауға мүмкіндік берді. Шара соңында кеш қонақтары Сәкен Сейфуллиннің қазақ әдебиеті мен мәдениетінің дамуына қосқан үлесіне тағы да бір мәрте баға беріп, оның шығармашылығының мәңгілік құндылық болып қала беретінін атап өтті.

Кештің шарықтау шегі – Сәкен Сейфуллиннің өмірі мен шығармашылығына арналған кітап көрмесі болды. Бұл көрмеде ақынның жинақтары мен оның өмірбаяны туралы мәліметтер, сирек фотосуреттер мен архивтік материалдар қойылды. Студенттер осы көрме арқылы ақынның шығармашылық әлеміне терең бойлай алды.

Мерекелік кеш қазақ әдебиетінің ұлы тұлғасы Сәкен Сейфуллиннің мұрасына деген құрмет пен сүйіспеншілікті күшейте түсіп, студенттерге оның рухани байлығын тереңірек түсінуге жол ашты. Кеш соңы қатысушылардың естелік суретке түсумен аяқталды.

Сәкен Сейфуллиннің әдебиеттегі жолы, оның күрескерлік рухы мен шығармашылық мұрасы бүгінгі күнде де өзекті болып, болашақ ұрпаққа мәңгілік үлгі болып қала беретіні сөзсіз.