Басты бет / Медиа / Жаңалықтар / Жеміс ағаштары отырғызыла бастады

Жеміс ағаштары отырғызыла бастады

Халықаралық Тараз инновациялық институтының «Агробиологиялық ғылыми-зерттеу» орталығында алғаш рет Жамбыл облысы жағдайында клондық жеміс ағаштарының тамыр-сабағын теліп (подвой) егуді бастады. Мұнда «Кольт» шие ағашы, «ММ-106» алма ағашы, «М-9» алма ағашы, «М-26» қысқа бойлы алма ағашы, «АРМ - 18» қысқа бойлы алма ағашы, «Сүйекті сэн жульен» ағашы т.б. телітушілер отырғызылды.
Болашақта ХТИИ Жамбыл облысына қажетті жеміс ағаштарының көшеттерімен облыс жұртшылығын қамтамасыз етеді деген сөз. Бұл жерде ХТИИ студенттері тәжірибеден өтеді, магистранттар магистрлік диссертация жұмыстарын жазады. Алдағы уақытта Жамбыл облысындағы жеміс ағаштарын өсіретін шаруашылықтармен семинар-тренинг өткізу жоспарда бар.