Басты бет / Медиа / Жаңалықтар / Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің білім беру бағдарламаларын әзірлеу

Халықаралық Тараз Инновациялық Институты академиялық мәселелер жөніндегі басқармасы, Профессор-оқытушылар құрамы мен қызметкерлері 2023 жылғы 19-23 маусым аралығында институт базасында өткен Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің Жоғары білім беруді дамыту ұлттық орталығы өткізетін "Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің білім беру бағдарламаларын әзірлеу" әдіснамалық семинарына белсенді қатысты.

Жоғары білім беруді дамыту ұлттық орталығының спикерлері Н.Есмағұлова және Т.Қуанғалиева әдістемелік семинар шеңберінде білім берудегі стратегиялық өзгерістер, нормативтік-құқықтық актілер және кәсіптік білім беру стандарттарын талдау бойынша сараптамалық сессиялар, сондай-ақ инновациялық білім беру бағдарламаларын әзірлеу дағдыларын үйретуге бағытталған интерактивті және тәжірибеге бағытталған сессиялар болды.

Семинарға қатысушылар ЖОО түлегінің моделі мен құзыреттілігін, оқыту нәтижелерін, білім беру бағдарламалары мен осы оқу нәтижелеріне қол жеткізуге ықпал ететін пәндерді әзірлейтін өз жобаларын таныстырды.

Семинарда білім беру бағдарламаларын әзірлеу тәсілдері өзгергенін және қазіргі заманғы үрдістерді ескере отырып, жоғары білім беру жүйесін жетілдіруде тұрақты жұмыс қажет екенін көрсеткен әдістеме берілді.